23 مهر 1397 توسط کوپا

سختی سنجی مهره

سختی سنجی مهره مطابق استاندارد ISO 898-2. شرح روش آزمون و روش های پیاده سازی آزمون های سختی سنجی مهره شامل نیروهای آزمون برای تعیین سختی،سختی تعیین شده روی سطح، سختی تعیین شده روی سطح طولی و الزامات برای مهره های کوئنچ و تمبر شده و تمبر نشده. جدول خواص سختی برای مهره های دندانه درشت و دندانه ریز

6 خرداد 1397 توسط کوپا

تست خمش سرامیک | استحکام خمشی سرامیک | مقاومت خمشی کاشی,موزاییک

تست خمش سرامیک. استحکام خمشی سرامیک. مقاومت خمشی کاشی و موزاییک. آموزش اندازه گیری استحکام خمشی و مدول شکست انواع نمونه های سرامیکی (انواع کاشی و سرامیک، چینی بهداشتی، چینی مظروف، سرامیک مهندسی و سایر قطعات سرامیکی) بر مبنای اندازه گیری استحکام خمشی سه نقطه ای

29 بهمن 1396 توسط کوپا

نمودار تنش کرنش مواد مختلف

نمودار تنش کرنش از آزمون کشش،فشار و خمش بدست می آید. دستگاه تست کشش یونیورسال کوپا قادر به انجام آزمون کشش، فشار، خمش و ترسیم نمودار تنش کرنش مواد مختلف است. در آموزش تحلیل کامل نمودار تنش کرنش مواد مختلف، قانون هوک، نمودار تنش کرنش فولاد، شیشه، لاستیک، سیم و ناحیه الاستیک و پلاستیک در مواد نرم و ترد را شرح می دهیم.

17 بهمن 1396 توسط کوپا

تست خمش چیست؟

تست خمش چیست؟ نوعی آزمون خواص مکانیکی مواد جهت سنجش مقاومت قطعه در برابر خم شدگی است و توسط دستگاه تست کشش یونیورسال به دو صورت سه نقطه ای و چهار نقطه ای انجام می شود.

13 دی 1396 توسط کوپا

تست کشش,آموزش تعویض فک دستگاه تست کشش یونیورسال کوپا

آموزش تصویری تعویض فک دستگاه تست کشش یونیورسال کوپا: انجام آزمون تست کشش فولاد با سطح مقطع گرد یا تخت، نیازمند استفاده از فک های مخصوص می باشد. به همین دلیل نیاز به تعویض فک در بعضی شرایط خواهد بود. در آموزش تصویری تعویض فک دستگاه تست کشش یونیورسال کوپا، مرحله به مرحله انجام این کار را آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

5 دی 1396 توسط کوپا

تست کشش سیبک خودرو

در آزمون کشش سیبک خودرو محور سیبک را در راستای عمودی تحت نیروی کششی قرار داده تا از مفصل خود خارج شود. نیرویی که در آن خروج توپی از مفصل اتفاق می افتد تحمل مفصل را تعیین می کند.

26 آذر 1396 توسط کوپا

تست فشار چیست؟

تست فشار، عبارت است از آزمونی که در آن ماده نیروهای مخالفِ هم را تجربه می کند. بدین معنی که به نمونه از دو سمت مقابل، نیروی فشاری وارد می شود یا به عبارت دیگر نمونه فشرده، کوبیده، له، یا مسطح می گردد.

23 آذر 1396 توسط کوپا

تست کشش چیست؟

تست کشش که با عنوان تست تنش نیز شناخته می شود، شاید اساسی ترین نوعِ آزمون مکانیکی مواد است که می توان روی یک ماده انجام داد.

21 آذر 1396 توسط کوپا

چه بلوک سختی باید تهیه کنیم؟

جهت تایید صحت عملکرد دستگاه سختی سنج باید بلوک سنجه ایی داشته باشیم که مقدار سختی آن مورد تایید آزمایشگاه با صلاحیت باشد. به این دلیل بلوک های استانداردی در بازار موجود است که سختی آن نیاز به تست بلوک استاندارد سختی می باشد.

20 آذر 1396 توسط کوپا

سختی سنجی میکرو ویکرز

میکرو سختی ویکرز در تعیین سختی نواحی کوچک، اندازه گیری شیب سختی در یک سطح سخت شده، تعیین سختی اجزای ویژه یک ریز ساختار یا آزمون سختی یک چرخدنده ظریف ساعت کاربرد دارد.

18 آذر 1396 توسط کوپا

سختی سنجی راکول

سختی سنجی راکول یکی از چهار روش متداول برای انجام آزمايش سختی فرورفتگی يا سختی نفوذی است. در این روش سختی سنجی ابزاری وجود دارد که با استفاده از آن می توان سختی را مستقیماً خواند. اساس کار این روش اندازه گیری اختلاف عمق نفوذ در ماده است.